Dr. Ersal S. Işık

Dr. Ersal S. IŞIK

1971 doğumlu olan Uzm. Dr. Ersal S. Işık 1994 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999 yılında Aile Hekimliği Uzmanı oldu. Uzmanlık sonrası alternatif tedaviler konusuna yönelen ve özellikle bitkisel tedaviler konusunda deneyim edinen Işık 2005 yılında hayatın bir hediyesi olarak biorezonans yöntemi ile karşılaştı.

Bir yıl kadar bir süre o ilk karşılaştığı biorezonans teknolojisini deneyimleyen ve sistematiğini anlamaya çalışan Dr Işık şu andaki ismi ile “yeni biorezonans”ın ilk denemeleri olarak tanımladığı bir markayı 2006 yılında Türkiye’ye getirdi. Bu marka altında uygulanmakta olan ana terapiler ve beraberindeki sigara bırakma ve alkol bırakma yazılımı 2006-2009 yılları arasında seans alan binlerce hastanın gözlemlemesi sonucu Dr. Ersal Işık tarafından oluşturdu. 2010 yılında ise yine Dr Ersal S. Işık tarafından bu marka altında geliştirilen yeni protokoller “problemli gıdalar” üzerinden kullanılmaya başladı. Biorezonansta o zaman dek yapılamamış (denenmemiş) birçok şey o yıllarda ilk kez Dr Ersal S. Işık tarafından ortaya atıldı ve ilerletildi. Sayısız farklı konu için yapılmış, klasik yaklaşımının dışına çıkan-ezber bozan sayısız farklı yol ile rezonans terapileri adı altında NEOSANTE tarzı o yıllarda oluşmaya başladı.

2015 yılında, Ersal S. Işık’ın biorezonans konusundaki bilgi birikiminin bir Alman firması ile birleşmesi Alman yapımı ancak NEOSANTE’ye özel yeni bir biorezonans sistemini hayata geçirdi. Bu yeni teknolojinin programlama dilinin esnekliği ve kullandığı yüksek teknoloji yapılabilenlerde belirgin sıçrama yarattı. Çok hızlı bir şekilde duyulan ve yayılan “yeni rezonans” ile 2016 yılı başlarından 2020lere kadar Türkiye’de 200 civarı merkez yanında Londra ve Almanya, Belçika ve Azerbaycan’da bizim teknolojilerimizi kullanan NEOClinics Rezonans Terapileri Hizmet Noktaları kuruldu. 2021 yılında ise şimdiye kadar yapılanlardan çok daha fazlasının mümkün olduğunu gösteren NEOQUiTT ortaya çıktı.

Rezonansta paradigmanın değişimi…

Dr Ersal S. Işık, 2005 yılından beri deneyimlediği “Rezonans Terapileri”nin alanı olan “enerji” kavramının açıklamasını yapmaya çalışırken birbirinden çok farklı tekniklerle karşılaştı, deneyimledi.  Türkiye ve uzak doğudaki meditasyon ve zen hocalarıyla enerjiyi hissetme, uyumlanma ve yönlendirebilme pratikleri ile yıllarını geçirdi. Dr Ersal Işık bu sürecin sadece meraktan dolayı olduğunu ifade ediyor; her şeyin aslında biorezonansı anlamak için başladığını…

Dr Ersal Işık 2009 lu yıllarda Psikoterapist Mehmet Zararsızoğu ile başladığı Aile Dizimi eğitiminin üçüncü yılında onu bundan sonraki hayatını çok derinden etkileyecek olan hocası Svagito ile ve aynı dönemlerde, Svagito’nun öğrencisi ve kendisi de uzun yıllardır Aile dizimi uygulayıcısı olan eşi Devani ile karşılaştı. Dr Işık, yıllar içerisinde Türkiye ve başka ülkelerde Svagito ve Devani’nin varlığında alınan sayısız eğitim, workshoplarda beraber geçirilen yüzlerce saat, aktif meditasyon pratikleri ve özellikle Svagito’nun ortaya koyduğu “danışmanlıkta sen yolu kavramı”nı biorezonanstaki NEOSANTE yolunun ve NEOQUiTT teknolojisinin gelişimindeki köşe taşları olarak anlatıyor. 

Burada bahsedilmeyen diğer hocalarla yapılan eğitimler, çalışmalar ve bu alanda yeni başlayanlara verilen terapist eğitimleri beraber düşünüldüğünde Dr Ersal Işık Aile Dizimleri içerisinde geçirdiği saat sayısını kaba bir hesapla 2000 saatin üzerinde olarak ifade ediyor. Tüm bunların yanında; Dr Ersal S. Işık’ın 2012 yılından 2019 yılına kadar olan süre boyunca Amerika’lı hocaları olan Dr. Krishnananda Trobe ve Amana’dan çift dikiş olarak aldığı “Learning Love” şok&travma, utanç&suçluluk eğitimleri ve yıllara yayılmış şekilde katıldığı sayısız çalışmadan da bahsetmek gerekiyor.

NEOQUiTT teknolojisinin biorezonansın gelişiminde bir quantum sıçraması olduğunu tekrar tekrar ifade edereken, Dr Ersal S. Işık “yeni biorezonans” adını verdiği bu büyük ilerlemenin aslında 50 yıla yakın geçmişi olan biorezonans içerisinde bir paradigma değişimi olduğunu ve bu değişimin (sadece) yukarıda bahsedilen kişisel deneyimler ve bu deneyimlerden öğrenilenlerle mümkün olabildiğini ifade ediyor.

Dr. Ersal S. Işık şimdiye kadar edindiği tecrübeyi yeni biorezonans kullanım şekillerinin geliştirilmesi, bu yeni bakış açısı ile çalıştırılan cihazların programlamalarının iyileştirilmesi ve cihaz kullanıcılarının eğitilmesinde kullanıyor. Dr Ersal S. Işık İstanbul’da yaşıyor, evli ve bir çocuk babası…

Call Now ButtonHemen ARA