Ruhsal iyilik hali için

Yeni bir wellness anlayışı...

Modern psikoloji biliminin kadim dogu ögretisinden esin alan bir teknoloji ile birleşimi olarak tanımlayabileceğimiz REZONANS TERAPİLERİ vücudun ve psişenin enerji düzeyinde dengelenmesi olarak da tanımlanabilir. Getirdiği bütünsel bakış açısı yanında Almanya'da üretilen cihazlardan faydalanılarak uygulanan bu teknik insanın bütünsel iyilik hali üzerine calışan profesyonellerce kullanılır.

İnsan doğası bir bütündür ve rezonans terapileri insanı ruhsal yapılanmasını bedeninde olup bitenlerden ayırmadan bir bütün olarak algılamaya çalışır ve biryandan da doğu bilgeliğinin çakralar, enerji beden, aura üzerine şimdiye kadar getirdikleriyle bu bütünsel bakış açısını birleştirir. Kişinin hayatındaki tek gerçek varlığı olan bedeni, bedeni ile kurduğu ilişki, bedenine iyi davranıp davranmadığı, iyi ya da kötü besleniyor olduğu, eğer varsa bağımlılıkları ya da kendisine zarar veren alışkanlıkları… kişinin kendisiyle ilgili inanç ve beklentileri, kişinin stres eğilimi ve stresle başa çıkma mekanizmaları, … tüm bunlar rezonans terapilerinin ilgilendiği ve çözümler geliştirmeye odaklandığı konulardır.

    

Enerjetik yapı, ruhsal sağlığımızdaki en önemli bileşen... Artık biraz daha ileriye gidip, kişinin enerjetik-elektromanyetik durumunun belki de en önemli bileşen olduğunu ve bunun hem ruhsal durumu hem fiziksel bedeni şekillendirdiğini söylüyoruz. Yani Rezonans terapilerinin ilk etkisi, kişinin ruhsal hali üzerinde oluyor, fiziksel problemlerdeki iyileşme de bunun arkasından geliyor. Bizim için, insanın fiziksel durumu, ruhsal yapısı ve fiziksel hastalık; aynı gerçekliğin değişik yüzleri. Rezonans terapileri, bu ikisi üzerinde aynı anda çalışıyor.

Maddesel gerçekliğin ve duyguların altında "enerji" kavramı yatar ve enerjetik değişimler aynı anda hem fiziksel hem de ruhsal sonuçlar yaratır. Enerjetik doğaya müdahale edebilmek için rezonans terapileri kapsamında sayısız yolumuz var. 

whatsapp

ve başka bir konu: Aile dizimleri... Hem ruhsal hem de fiziksel sorunlar, kişinin, hayatı nasıl "anlamlandırdığı" ile birebir bağlantılıdır. Herkes, hayata farklı gözlüklerle bakar, farklı şekilde değerlendirir. Herkesin gözlüğü birbirinden farklıdır. Aile diziminde edinilen tecrübelerden belki de en önemlisi; öğrendiğimiz "anlam"ların (yani hayatı ne şekilde anlamlandırdığımızın) sadece anne babamızdan değil, çok daha eski kuşaklardan bilinç dışı yollarla aktarıldığıdır. Ailenin geçmiş köklerindeki bir travma (siz haberdar olmasanız bile), sizi bilinç dışı yollarla etkiler ve hayat, bu "travmatik tecrübe" üzerinden anlamlandırılır. Geçmiş kuşakların yaşadıkları, sizin, hayatı nasıl yaşadığınızı ve olaylara nasıl anlamlar yüklediğinizi birebir belirler. Aile dizimi kavramı, insan psikolojisi ve hayatın kendisi ile ilgili bildiğimizi sandığımız birçok bilgiyi değiştirmiş durumda. Daha fazla bilgi için lütfen "TheHome Workshops" sayfalarını inceleyiniz."

ÖNEMLİ NOT:  Bu site rezonans terapileri ile ilgili farkındalık oluşturmak için hazırlanmıştır. Bu sitede bahsedilen uygulamalar, biorezonans ve rezonans terapileri ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) wellness akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, biofeedback, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin bir "tedavi yöntemi olmadığı"nı ve "herhangi bir tedaviye alternatif olmadığı"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar" kapsamında algılanmalıdır.