ONDAMED Pemf - Biofeedback - Biorezonans teknolojisi

  • Biorezonans cihazları ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • SEQEX cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız... 0216 450 60 20
  • QUiTT / NEOQUiTT cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için lütfen arayınız... 0216 450 60 20
  • Satılık biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • ikinci el biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz... 0216 450 60 20

icon

SEQEX teknolojisi nedir?

Manyetik stimulasyon olarak adlandırabilecegımız SEQEX; çalışma mekanizması olarak W.R. Adey in “bioyolojik organizmalardaki iyonların çok düşük frekans ve çok düşük intensitedeki elektromanyetik dalgalarla hareketlendirilebileceği”ni gösteren çalışmalarından köken almıştır. Yıllar içinde özellikle Prof. A.R. Liboff un çalışmalarıyla “aynı anda biri sabit diğeri değişken iki manyetik alanın beraber kullanımı” olarak evrilen ve kendini düşük frekanslarla çalışmak üzere dizayn edilmiş bir “ion cyclotron resonance” cihazı olarak tanımlayan Seqex tamamen kendine özel bir teknolojiyi içerisinde barındırır. Terapi sırasında kişiye bağlı elektrodlardan o anda alınan elektriksel değerlerdeki değişikliklere göre frekans parametrelerini 1100 civarı değişkeni test ederek belirleyen Seqex bu özelliği ile tamamen kişiye ve o ana özgü bir terapi sunar.

Seanslar kişi manyetik yatağın üzerinde yatar halde yapılır. Kişinin birer el ve ayağına test için gerekli elektrodlar yapıştırılır ve seçilen program üzerinden seans başlatılır. Seqex seçmiş olduğunuz program üzerinden testini otomatik olarak aşağı yukarı 18 dakika içerisinde bitirir ve seans artık test sonucunda seçilmiş olan tamamen kişiye özel 9 parametre kalıbı (kişiye özgü belirlenmiş oktavlanma kalıbı, frekansın hızı ve amplifikasyon) üzerinden devam eder. Kullanılan bir başka elektrod yardımı ile de kişinin istenilen vücut alanına bu elektrod yardımı ile frekanslar daha güçlü bir şekilde verilebilir. Ya da opsiyonel olarak edinebileceğiniz bir elektrod yardımı ile frekanslar eşzamanlı olarak terapistin uygun göreceği akupunktur noktaları üzerine de uygulanabilir

Uygulayıcının yapması gereken tek şey elektrotları kişinin el ve ayaklarındaki standart bölgeye yapıştırmak ve programı seçip testi başlatmaktır. Seqex gerisini otomatik olarak yapar ve 18 dakika sonra testin bitirildiği ve kişi için en uygun olan programın otomatik olarak yapılandırıldığı haberini verir. Uygulayıcı artık kişiselleştirilmiş bu programı çalıştırır ve seansın bu ikinci kısmı da 30 dakika civarında sürer. Yapmış olduğunuz testi çipli kartlar üzerinde kaydedip bu kişi için aynı parametreleri 2 seans daha, değiştirmeden kullanmak ya da her seansta test yaparak devam etmek… heriki yol da önerilebilir. Seansların haftada 1 ila 3 kez arasında yapılması önerilir.

icon

SEQEX pemf (pulsatil elektromanyetik frekans) mantığı ile çalışan cihazlarla karıştırılmamalıdır. Seqex in pemf olmadığını, kendini “ion resonance” olarak tanımlayan bir teknoloji olduğu ve uygulanan frekansların kişiye özel hale getirilmesinin bu cihazın ayıredici üstünlükleri arasında belki de en önemlisi olduğunu özellikle vurgulamak istiyoruz. Italya yapımı olan SEQEX, kendine has, muadili olmayan bir teknolojidir…

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, Biorezonans, Seqex, Ondamed, QUiTT ya da NEOQuitt, Elektrohomeopati, Renk terapileri, Ses terapileri, Bach çiçekleri ya da Aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilenler "destekleyici yöntemler" kapsamında algılanmalıdır.