Rezonans terapileri

  • Biorezonans cihazları ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • SEQEX cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız... 0216 450 60 20
  • QUiTT / NEOQUiTT cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için lütfen arayınız... 0216 450 60 20
  • Satılık biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • ikinci el biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz... 0216 450 60 20

Rezonans Terapileri

Rezonans Terapileri

2005 yılından beri Rezonans Terapileri ile olası her şekilde ilgilenen ve bu konunun hem toplumda hem de profesyoneller arasında en doğru şekilde anlaşılabilmesi için uğraşan kişiler olarak bu sayfamızda konuyu en yalın şekli ile anlatmaya çalıştık. Eğer fiziksel ya da ruhsal sağlık alanında çalışan bir profesyonelseniz ve konu ile ilgili daha fazlasını öğrenmek isterseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Neden biofeedback

Neden Rezonans "Biofeedback"

Rezonans Terapileri insanı elektromanyetik etkileşimlerden oluşan bir sistem olarak görür ve amaç bu elektriksel sistem üzerinde frekans düzeyinde bir etkiye ulaşabilmektir. Bu yüzden de bu yöntem Rezonans biofeedback olarak da adlandırılabilir çünkü sistem kişiden aldığı frekansal değerlerin kişiden aldığı feedback üzeriden (yani vücuttaki oluşan elektriksel değişiklikleri ölçen ve geri bildirim veren bir modül üzerinden) dengeye ulaştırılabilmesi amacını güder. Anlaşılacağı üzere bu sistem bir tedavi ya da bir hastalığı yok etmeye yönelik bir müdehale gibi algılanamaz/algılanmamalıdır çünkü amaçlanan şey bir hastalığı gidermek değil sistemin elektriksel açıdan olası en optimum denge hâline kavuşmasını sağlamaktır. Yani Rezonans terapilerinin bir teşhis ya da tedavi aracı olarak görülmemesi önemlidir ancak deneyimli bir hekim bu tip bir dengeleme seansını kişinin iyilik halini arttırmak ve bünyeyi bir düzene sokmak gibi amaçlarla kullanabilir.

Sistemin teorik açıklaması

Sistemin teorik açıklaması

Yöntemin teorik açıklamasını yapabilmek için rezonans terapisinde kullanılabilen iki farklı yolu ayrı ayrı ele almak gereklidir. Birinci yol homeopatiden köken alır ve maddelerin frekansları (enerji alanları) üzerinden ilerler. (Lütfen Homeopati nedir linki üzerindeki sayfamızı da inceleyiniz) İkinci yol ise homeopatik köklerden uzaklaşır ve ion cyclotron teknolojisi denilen bir yol ile (bu sefer elektromanyetik alan oluşturan frekanslar yolu ile) sistemin oksitlenme eğilimini azaltmaya odaklanır. Oksitlenme eğilimi canlılıkla ilgili en temel parametrelerden birisidir (lütfen antioksidanların sağlıklı yaşam için ne kadar önemli olduğunu hatırlayın) ve oksidan/antioksidan kavramları aslında tamamen elektriksel bir kavramlardır. Ve bu sistem vücudun elektriksel alanında ne olup bittiği ile ilgili veriyi vücuttan alınan elektriksel geri bildirim (feedback) yoluyla alır ve yapılan işlemin parametrelerini buna göre belirleyerek ilerler.

Frekans düzeyinde denge ne demektir

Frekans düzeyinde denge ne demektir

Rezonans Terapilerinin ilk yolunda (homeopati ile ilişkili olduğunu söylediğimiz ilk çeşidinde) yapılan şey maddeden (örneğin bağımlılık yaratan maddeden) (veya vücut atıkları üzerinden) ve kişinin kendisinden; bu iş için yaratılmış cihazlar yardımı ile algılanan frekans paterni üzerinden, problemli frekans çıkışlarının faz kaydırma denilen bir yöntemle “silinmesi” dir. İkinci yolda ise (İon cyclotron dediğimiz yöntem ile) vücudu saran elektriksel ağa üzerinde çok çok düşük düzeyde manyetik etkiler yaratmaya çalışılır ve bu sırada vücutta neler olup bittiğini elektriksel olarak ölçen biofeedback modülü yardımı ile sistemin elektriksel olarak dengelenmesi amaçlanır.

Rezonans terapilerinde kişideki frekanslara bakarak vücudunda bir hastalığı aramak, problemi bulmak vb gibi şeyler yoktur. Rezonans yönteminin radyonik sistemlerden ayrıldığı nokta da burasıdır. Rezonans sisteminde kişi için olası problem olan tüm maddeler (bağımlılık maddeleri, alerjen/toksikler vb) üzerinden homeopatiyi çağrıştıran bir mantıkla bir nevi elektriksel bir temizlik yapılır. Bunun için problem olduğu düşünülen madde, beraberinde kişinin vücut atığı olduğu şekli ile (örneğin idrar) cihaza konulur ve cihaza verilen sil komutu ile bir yukarda anlatmaya çalıştığımız temizlik yapılmaya çalışılır. Ya da sistemi o anda dengeleyecek en uygun frekans örneği biofeedback loop üzerinden alınan elektriksel verileri inceleyen cihaz tarafından seçilir ve elektriksel durum ortama verilen çok düşük düzeydeki elektromanyetik atımlarla dengelenmeye çalışılır.

Yan Etkisi yoktur

Yan etkisi yoktur

Rezonans terapisi kavramını yeni teknolojiler ve artmış tecrübe ile geldiğimiz yeni seviyeyi anlatmak için kullanmaya başlamış olsak da yöntemin temeli olan biorezonans ile ilgili 40 yılı aşkın süredir yapılmış çalışmaların ortak özelliği herhangi bir yan etki ile karşılaşılmamış olmasıdır. Konuyu daha iyi anlamak adına Quitt bilimsel çalışmalar sayfasına ve Seqex bilimsel çalışmalar sayfasına göz gezdirmenizi rica ediyoruz…

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, Biorezonans, Seqex, Ondamed, QUiTT ya da NEOQuitt, Elektrohomeopati, Renk terapileri, Ses terapileri, Bach çiçekleri ya da Aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilenler "destekleyici yöntemler" kapsamında algılanmalıdır.