Birkaç seans rezonans

Alkolü bırakmak için; Birkaç seans rezonans...

Alkol üzerinden yapılan seanslar, kişinin alkol isteğini azaltır ve alkolü bırakabilmesi konusunda güçlü ve pratik bir destek verir. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre bu terapi, alkolü bırakmak konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek olarak kullanılabilir.

Rezonans terapisi nasıl yapılır... 

Bağımlılıklar için özelleştirilmiş bir rezonans terapisi; "frekans silme" işlemidir. Cihazın içerisine, kişinin sıklıkla kullandığı alkol cinsleri konur ve frekans silme işlemi için, cihaz tarafından bu alkol örnekleri üzerinden alınan frekans paterni kullanılır. Kişi, uygulama sırasında rahat bir koltukta oturuyor ve ellerinde cihazın elektrotlarını tutuyor haldedir. Bu seanslar 3-4 gün aralıklarla ardarda 3 kez yapılır. 

    

Rahat bir koltukta dinleneceğiniz 50 dakika...

Bütün seans 50 dakika civarı sürer. Bu sırada bir rahatlama-sakinlik hali yaşanması ve hafif sersemlik hissedilmesi doğaldır. Bu durum, seans bittiğinde ortadan kalkar ve sizi işinizden alıkoyacak ya da örneğin; araba kullanmanızı engelleyecek bir durum değildir. Ama o akşam, yatağınızı seveceğinize emin olabilirsiniz. Seanslar 3 gün ara ile yapılacak ve o günlerde özellikle çok fazla su içilmesi, vücudun temizlenebilmesi açısından önemlidir. Bir yandan da vücudu temizlemek için, saunaya gitmek ya da küvet içinde zaman geçirmek gibi faaliyetler de yapılmalıdır.

whatsapp

Alkol bırakma konusunda kullanılan ikinci frekans terapileri şekli ise vücuttaki frekansların dengelenmesi ve bu esnada Bach çiçekleri ya da kişinin ruhsal durumunu destekleyecek şekilde seçilmiş olan bach çiçeklerinin frekans olarak verilmesidir. Ruhsal dengeleme protokolünde kişinin haftada bir olacak şekilde, bir süre gelip gitmesi istenebilir.

    

Kim için hangi tip biorezonans... 

Birçok kişi için, kişinin sık kullandığı alkol cinsleri üzerinden yapılan frekans silmeleri yeterlidir ancak, bazı kişiler için, haftada bir olarak devam ettirilecek "ruhsal dengeye yönelik" seanslar da önerilebilir. Daha ağır durumlarda ise kişinin, klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve seansların, bu tedavileri destekleyecek şekilde birlikte verilmesi önerilebilir.

Alkolü azaltmak isteyenler...

Alkol üzerinden yapılan seansların ardından artık vücudun alkol ile kurmuş olduğu ilişki değişmiştir. Eğer kişi, yapılan seanslardan sonra alkolü bırakmayıp almaya devam ederse; eskiden aldığı keyfi alamadığını, alkolün, eski tadını yitirdiğini, fazla geldiğini ve anlamsızlaştığını fark edecektir. Yani bu terapiler, kişinin alkol alımını azaltmak için kullanılabilir ancak, bu türden bir yaklaşımda belli aralarla seans yapılması gerekeceği de aşikârdır.

Tamamen kurtulmak isteyenler...

Asıl olarak, alkol bağımlılığından ilelebet kurtulabilmenizi hedefliyoruz. Bunun için, yani alkolizm problemini hayatınızdan tamamen çıkartmak için yapmanız gereken tek şey; “artık istemiyorum” demek ve bu problemin ruhsal sebepleriyle ilgilenmeyi de göze almaktır. Yapılan terapilerin görevi; alkolü bırakma sürecinizi zorlanmadan geçirebilmenizi sağlamak ve bunu mümkün kılmaktır. Yani isteği azaltmak, alkol almadığınız için oluşan sıkıntıları yatıştırmak, alkol almayı denerseniz vücudunuzun, buna "sanki ilk defa karşılaşmış gibi" tepki vermesini sağlamaktır. Talebinize bağlı olarak, tedavilerde başka yöntemlerin kullanılıp kullanılmayacağına, ilk görüşmemiz sonrasında karar veriliyor.

ÖNEMLİ NOT:  Bu site rezonans terapileri ile ilgili farkındalık oluşturmak için hazırlanmıştır. Bu sitede bahsedilen uygulamalar, biorezonans ve rezonans terapileri ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) wellness akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, biofeedback, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin bir "tedavi yöntemi olmadığı"nı ve "herhangi bir tedaviye alternatif olmadığı"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar" kapsamında algılanmalıdır.