Bach çiçekleri | Bach flowers

  • Biorezonans cihazları ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • SEQEX cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız... 0216 450 60 20
  • QUiTT / NEOQUiTT cihazı ile ilgili daha fazla bilgi için iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • Biorezonans eğitimi ile ilgili bilgi için lütfen arayınız... 0216 450 60 20
  • Satılık biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen iletişime geçiniz... 0216 450 60 20
  • ikinci el biorezonans cihazı arıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz... 0216 450 60 20

Aşağıdaki resimlerin üzerine tıkladığınızda, seçmiş olduğunuz Bach çiçeğinin hangi durum için kullanıldığı ile ilgili bilgiler göreceksiniz. Sizinle görüşmeden önce, aşağıda yazanlardan daha ayrıntılı bir formu doldurmanızı isteyeceğiz ve Bach çiçeğini hem bu form hem de yaptığımız nabız testlerinden aldığımız sonuçlara göre seçeceğiz.Bach Flowers Kürleri

Bach Flowers Kürleri

Dr. Bach, bu yüzyılın başında bazı çiçekler ile bazı duygusal hallerin bağlantısını keşfeden ve bu çiçeklerin "homeopatik" özleriyle bazı duygusal halleri değiştirmeyi başaran kişidir. Yıllar içinde, kullandığı sistem yayıldıkça yayıldı ve Bach çiçekleri olarak bilinen terapi sistematiği, "bütünsel sağlık" konusunda çalışan terapistlerin, ruhsal problemler için kullandığı yöntemler arasına girdi. Eğer son 10-15 yılınız içinde bir dönemi Avrupa'da geçirdiyseniz ve alternatif terapilere biraz olsun ilginiz bulunuyorsa "Bach çiçekleri" ismini duymamış olmanız pek mümkün değil.

Dr. Bach'ın bulduğu; bazı bitkilerin (özellikle çiçeklerin), kişideki bazı negatif duygusal özellikleri azaltıp, bazı pozitif özellikleri artırdığı idi. Bununla ilgili tanımlanmış 38 adet kür var. Yani 38 farklı gruba ayrılmış farklı ruhsal yapı, 38 farklı kişilik tiplemesi, 38 farklı duygusal nitelik…

Bach Çiçekleri rezonans terapileri kapsamında da kullanılabiliyor.

Önce, Bach çiçekleri konusunda hazırladığımız bir formun, sizin tarafınızdan incelenmesi ve soruların cevaplanması isteniliyor. Hangi kürlerin size en uygun olduğuna, bu form yardımıyla karar veriliyor. Sizin için uygun olan Bach çiçekleri karışımı NEOQuitt terapileri kapsamında, yani Rezonans Terapi seansı sırasında kullanılıyor. (Seanslarda frekans örneği olarak, sizin için seçilmiş Bach çiçekleri kullanılıyor.) Seansın bitiminde, size özel olarak frekanslar yardımı ile hazırlanmış Bach çiçekleri elektrohomeopatik spreyi size veriliyor. ,

Bach çiçekleri üzerinden frekanslar yardımı ile hazırlanmış olan elektrohomeopatik spreyi kullanmaya başladığınızda, beraberce seçtiğimiz kürlerin etkilerini bir iki hafta içinde yavaş yavaş hissetmeye başlamanızı bekliyoruz. Ama etkinliğin hemen birkaç gün içinde de ortaya çıkabildiğini görüyoruz. Bach çiçeği kürünün normal koşullarda bir ay kadar kullanılması öneriliyor. Sonrasında ise, seçilmiş bazı çiçeklere artık gerek kalmadığını görüyoruz, yani bir ay kadar sonra artık kişi, değişmiş olduğunun farkında olarak, bazı çiçeklere ihtiyaç kalmadığını iletebiliyor ve bu durumda, rezonans terapisi sadece kalan konular üzerinden sürdürüyor.

İlaç Değil

Bach çiçekleri kürleri, ilaç değil, bazı bitkilerin "homeopatik" özleridir. Yani aslında o bitkinin fiziksel yapısını değil de "enerjisini" kullanıyoruz. Amacımız; o ruhsal durum için tanımlı çiçeklerin frekans paternini kullanarak, kişinin enerjisinde değişim yaratabilmek… Bu sebeple de Bach çiçeklerinin herhangi bir ilaçla etkileşmesi mümkün değil ya da bir yan etki yaratması olası değil.

Bach çiçeklerini sadece duygusal sıkıntılar için kullandığımızı söylemek, bu sisteme gerçekten haksızlık olur. Bach çiçeklerini, bize değişik şikâyetlerle başvuran her hasta-danışan için kullanmaya çalışıyoruz. Her hastalığın, kişiye özel ruhsal özelliklerle bağlantılı olduğunu biliyoruz ve kişinin ruhsal yapısındaki sertlikleri yumuşatabildiğimizde, hastalıkların çok daha kolay ortadan kalktığını görüyoruz.

Bach çiçekleriyle ilgili çok kısa açıklamalar için lütfen tıklayınız. Bu açıklamaların, uygun Bach çiçeğinin seçimi için yeterli olmadığını, Dr. Ersal S. Işık tarafından hazırlanmış çok daha ayrıntılı bir formun başvuracağınız NEOClinics hizmet noktalarında sizi beklediğini anımsatmak isteriz.ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, Biorezonans, Seqex, Ondamed, QUiTT ya da NEOQuitt, Elektrohomeopati, Renk terapileri, Ses terapileri, Bach çiçekleri ya da Aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilenler "destekleyici yöntemler" kapsamında algılanmalıdır.