NEOSANTE & NEO-Clinics Merkezleri, biorezonans ile alkolü bırak

  • Yapılan terapiler, alkol isteğini azaltır. Ruhsal olarak sakinleştirir ve alkolü bırakma konusunda güçlü bir destek verir.
  • Bazı kişiler için 2 ya da 3 seans yeterlidir. Ancak, kişinin ruhsal durumu gerektiriyorsa terapilere devam edilebilir.
  • Bu terapilerde başarılı olunabilmesi için; kişinin, alkol alımını bir problem olarak görmesi ve kurtulmak istemesi ön koşuldur.

Alkolü bırakmak için...


Alkolü bırakmak için...

Alkol üzerinden yapılan seanslar, kişinin alkol isteğini azaltır ve alkolü bırakabilmesi konusunda güçlü ve pratik bir destek verir. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre bu terapi, alkolü bırakmak konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek olarak kullanılabilir.

Kaç seans? QUiTT seansları, 4 gün ara ile 3 kez yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans sonrası iki hafta ara verilir, bu iki haftanın sonunda kişi tekrar davet edilir. Bundan sonrası için ek terapilere gerek olup olmadığına, bu görüşmede karar verilir. Kkişinin durumuna göre QUiTT ruhsal dengeleme seansları ya da Seqex seansları önerilebilir.

  • icon
  • icon
  • icon

Biz ne yapıyoruz? Biorezonans (QUiTT/NEOQuitt) terapilerinde maddelerin kimyasal özellikleri değil, fiziksel özellikleri (elektromanyetik özellikleri) kullanılır. Yani vücuttaki değişim, maddeye özgü çok ince elektromanyetik frekanslar (titreşimler) yardımıyla sağlanır. Bağımlılık durumunda yapılan işlem; bağımlılık yapmış olan maddenin (içilen alkol), cihazın içine konması ve bu maddeden alınan elektromanyetik titreşimlerin vücuttan silinmeye çalışılmasıdır. QUiTT cihazı içine konan her ne ise, onun üzerinden yapılan bir frekans işlemi söz konusudur. Alkolü bırakmak için yapılan uygulamalarda cihazın içine konan madde, kişinin sık içtiği alkol cinsleridir. Alkol bırakma konusunda yapılan seanslar 50 dakika kadar sürer ve ilk modül olarak birkaç gün aralıklarla iki kez uygulanır.

Seqex seanslarında ise artık, maddeye ait frekans paterninin silinmesi gibi yollara gidilmez. SEQEX terapileri, sistemi dengelemeye yönelir ve bunun için otomatik yapılan testler ile kişiye özel hale getirilen elektromanyetik atımlar kullanır. SEQEX terapileri hem fiziksel beden hem de (daha önemlisi) ruhsal yapının bir nevi tamiri ve dengelenmesidir. SEQEX terapilerine başlandıysa kişinin, bir süreliğine (haftada bir ya da iki kez) gelmesi istenir. Alkolü bırakmak için sıralama; önce 3 seans QUiTT, daha sonra, haftada bir yapılacak SEQEX seanslarıdır.

Seansların etkisi... Terapiler; kişinin alkol ihtiyacını azaltır ve kişinin, alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlar. Bu etki, aynı sigara bırakmada olduğu gibi, ilk seansla birlikte başlar ve birkaç gün sonra yapılan ikinci seansla pekiştirilir. Üçüncü seans ile birlikte artık frekans silme işlemi sonlandırılır, eğer devam edilecekse SEQEX seansları ile devam edilmelidir. İlk seanstan itibaren kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi, yapılan seanslardan sonra alkol alırsa; önceden hissettiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Buna rağmen, terapi başarısı, kişideki bağımlılığın ne ölçüde olduğuna ve kişinin "asıl" olarak neye ihtiyacı olduğuna göre değişir.

Kim için hangi terapi? Birçok kişi için, QUiTT yardımıyla yapılan frekans silmeleri yeterlidir ancak, bazı kişiler için, haftada bir olarak devam ettirilecek SEQEX seanslarını da ekliyoruz. SEQEX, birçok farklı sağlık problemi için kullanılabiliyor ve kısaca hem vücudu hem de sinir sistemini destekliyor. Bu tedavilerle ilgili daha fazla bilgiye, "Seqex Teknolojisi" linkinden ulaşabilirsiniz. Eğer sorunun altındaki ruhsal sebeplere bakmamız gerektiğini hissediyorsak, kişiye, aile dizimleri gibi ruhsal gelişim tekniklerini de önerebiliyoruz. Bütün bu terapilerle ilgili bilgi almak için; "Psikolojik problemler için terapiler" sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

Diğer destekler... Alkol bırakma terapilerinde kişinin, klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve seansların, bu tedavileri destekleyecek şekilde birlikte verilmesi önerilebilir. Alkol bağımlılığı, kişinin ruhsal yapısı ile birebir ilintili olduğu için, kişinin psikolojik yapılanmasını ve uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı eden frekans silme terapilerinin başarısı sınırlı olur. Yani bu terapiler için terapistin tecrübesi, diğerleri için olduğundan çok daha fazla önemlidir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, NEOSANTE NEOClinics'in kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ya da biorezonans ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında rezonans terapileri, biorezonans, biofeedback, homeopati, elektrohomeopati, bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin bir "TEDAVİ YÖNTEMİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici uygulamalar" kapsamında algılanmalıdır.