• |
  • |
sigarayı bırakma

Sigarayı Bırakmak

Sigarayı Bırakmak

 

NEOSANTE'de Sigara Bırakmak için Morell biorezonans, ONDAMED ve  S.T. Renk Terapileri birlikte kullanılır.

Sigarayı Kolayca Bırakmak için
Biorezonans Tedavileri
...

NEOSANTE'de sigara bırakmak için biorezonans olarak sınıflayabileceğimiz birkaç tedavi birbirini tamamlayacak şekilde, birlikte kullanılır.

1) MORA-Terapi... Biorezonansın MORA teknolojisine özelleşmiş ismiyle MORA-Terapi kısaca maddelerin çevresine yaydığı frekansları kullanılarak vücudun o maddeye karşı enerjetik bir yolla uyarılması işlemidir. Bu işlemi aşılamaya da benzetmek mümkün olabilir. Amaç alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir "silkelenme" ve "temizlenme" hali yaratabilmektir. MORA-Terapi ya da genel olarak biorezonans tedavilerinde vücuda madde verilmez yani maddenin kimyasal özelliği kullanılmaz. Bunun yerine maddenin fiziksel özellikleri (elektromanyetik ışınımları) kullanılır.

Yöntem birbirinin ayna görüntüsü iki frekansın birbirini yok edeceği bilgisinden yola çıkar. İçilen sigaradan alınan frekans (elektromanyetik yayılım), elektronik olarak ters çevrilerek (ayna görüntüsü olarak) çok küçük elektromanyetik sinyaller şeklinde vücuda verilir. Yapılan işlem vücuda düşük frekanslarda (radyo sinyalleri gibi) yayın yapmak gibidir. Bağımlılık yaratan maddeden alınan frekans paterninin ayna görüntüsünün vücuda verilmesi ve iki ters frekans paterninin birbirini ortadan kaldıracağı bilgisi... Yani kısaca MORA-Terapi bağımlılık yapan madenin çevresine yaydığı frekansların vücuttan silinmesi işlemidir. Bunun için 40 ya da 50 dakikalık tek seans genellikle yeterli olmaktadır.. İşlem sırasında kişi sakinleşme-rahatlama dışında bir şey hissetmez.

2) S.Tuning Renk Terapi... S.Tuning Quantum Response sistemi vücut enerji sistemini küçük uyarılarla harekete geçiren ve bunu yaparken temel olarak renk frekanslarını (ve renklerin oktav karşılığı olan sesleri) kullanan gelişmiş bir biorezonans sistemidir. S.Tuning sistemi tek başına da kullanılabilir ve kişinin psikolojik halinde net olarak hissedeceği bir değişim yaratır ve bu özelliği ile Renk Terapisi hastalıkların altında yatan ruhsal (enerjetik) dinamikleri yumuşatmak için ya da özellikle psikolojik temelli sağlık problemlerinde kullanılır.

3) ONDAMED Tedavileri...

ONDAMED vücuttaki enerji sistemini ürettiği spesifik elektromanyetik frekanslarla dengeleyen ve daha çok kronik hastalık tedavilerinde kullandığımız gelişmiş bir tedavi sistemidir. ONDAMED de maddelerin frekansları yerine cihaz tarafından üretilen pulslı (vuruşlu) elektromanyetik frekanslar kullanılır.

Kliniğimize sadece bir kez gelmeniz çoğu kez yeterlidir ancak; eğer zorlanıyorsanız destek seansına çağırılacaksınız Bunun yanında; 3 ay içinde alacağınız ikinci bir seans ücretsizdir.

Tedavilerin Etkisi... Geçen 8 yıl içinde yaptığımız 9000 civarı sigara bırakma tedavisinden aldığımız sonuçların yorumunu yapmaya kalktığımızda bu tedavilerin zihnin değil ama vücudun nikotin isteğini net olarak azaltttığını ve aslında vücudun nikotine olan tanışık olma durumunu ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz. Tedavi sonrasında vücut nikotini ve yarattığı etkilerini unutuyor gibi durmaktadır. Kişi eski psikolojik alışkanlığıyla sigara içmeye kalksa vücut sigara dumanına tepki vermekte, kişi önceden bildiği tadı, keyfi almadığını görmekte ve sigara içme davranışının anlamsızlaştığını farketmektedir. Bundan dolyıdır ki seans sonrasında (2 gün geçtikten sonra) kişilerin sigara içilen ortamlara özellikle girmesini öneriyoruz. Çünkü özellikle kişinin yanında sigara içiliyorsa (yani vücut sigara dumanı ile karşılaştığında) isteğin ya da sigara içme talebinin hiç olmaması bu tedavilerin ayırıcı özelliğidir.

Biorezonans tedavilerinin sonrasında vücutta hızlı bir temizlenme olmakta ve bir iki gün içinde bünye sigarayı gerçekte olduğu gibi yani gerek bir zehir olarak algılamakta ve sigara dumanına karşı doğal bir şekilde tepki vermektedir.   Yani aslında bu tedaviler ile vücudun nikotin karşı yıllar içinde geliştirmiş olduğu "tolerans" hali ortadan kalkmakta vücut sigara dumanını gerçek haliyle, yani vücuda yabancı bir madde olarak algılamaya başlamaktadır.

Kısaca tedaviler sonrasında sigara isteği çok net olarak hissedilebilir şekilde azalmakta, sigaranın dumanına karşı vücutta bir tepki oluşmakta ve giren kişilerin hemen hepsinin söylediği gibi "vücudun sigara istemiyor olması, fiziksel bir istek duymama hali" yaşanmaktadır.  Etki -nikotin vücuda tekrar tekrar ve ısrarla tanıtılmadıkça - kalıcıdır.

Tek Seans Yeterli.... Sigara bırakma konusunda, kliniğimixde uyguladığımız biorezonans tedavilerinin tek seans uygulanması genellikle yeterlidir. İkinci seans ya da destek seansı ancak sigara isteğinin devam ettiği ya da ruhsal durumun desteklenmesi gerektiği zamanlarda kullanılır. İlk 48 saat vücudun yeni enerjetik duruma adaptasyonu için gerekli süredir ve kişinin sigara isteğine karşı az ya da çok direnmesi gereken zamandır. Bu sırada şiddetli bir sigara isteğinin olması beklenmez ancak yine de ilk 48 saat en riskli zamandır. 48 saat bitiminde sigara isteğinin artık sadece bazı zamanlarda ve sadece hafifçe gelmesi beklenir. 48 saat geçtiği halde, sadece zaman zaman da olsa; Net, keskin bir sigara içme isteği duyuyorsanız size destek seansı kesinlikle önerilir.  Bunun için ücret talep edilmez.

3 Ay Boyunca İkinci Seans Hakkı... Gerektiğini düşünüyorsanız, 3 ay içinde ikinci bir uygulama isteme hakkına sahipsiniz. Yani 3 ay içinde kullanabileceğiniz yeni bir seans hakkınız cebinizde duruyor.Eğer hayatın getirdiği herhangi bir  sıkıntı ile ya da sebep ne olursa olsun bir şekilde sigaraya karşı istek başladığını hissederseniz hemen bize başvurmanızı istiyoruz. Ya da diyelim ki bu 3 ay içinde psikolojinizi bozacak ve sizi zorlayacak şeyler yaşadınız, bize gelip ruhsal sıkıntınızı azaltacak kısa seanslar almanızı da öneriyoruz.. Tekrar ücret ödemeden...

Sigara Bırakma Oranlarımız... NEOSANTE bünyesinde 2013 sonuna dek yaptığımız 9000 civarı tedaviden aldığımız toplam istatistiklere göre yapılan tedaviler kişilerin %96,5 ünde etkili olmakta yani kişilerin sigara isteği azalmakta ve bu kişiler tedavinin üzerlerinde yarattığı değişimi net bir şekilde hissetmektedir. Bu kişilerin %18,5'sinde etkinliğin destek seansı ile sağlamlaştırılması gerekmekte, % 17,5 inde ise 3 ay içerisinde yapılan  2. seans gerekli olmaktadır. Hastalarımızın %3.5 'inde ise ardarda seanslar yapılmış olsa dahi sigara isteğinde azalma, stresin azalması ya da tedavinin beklenen diğer etkileri yaratılamamıştır..

Önemli Not …… Bu sitedeki tüm yazılar Neosante / Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması suç teşkil etmektedir. ONDAMED, OZON, S.Tuning ya da MORA-Terapi'de kullanılan cihaz Almanya kökenli bir tıbbi tedavi cihazıdır ve T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından doktorlar kontrolünde kullanılabilecek "Sınıf 2a Tıbbi Tedavi Cihazı" olarak onaylıdır. Bu sitede bahsedilen hastalıkların nitelikleri ve vücudun enerji sistemiyle ilgili bilgiler Avrupa (özellikle Almanya) kökenli ve rezonans-titreşim tıbbı olarak adlandırılmaya başlanan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) tıp akımının yansımalarıdır. Bu bilgiler, ülkemizdeki hakim tıp kültürü içinde halen mevcut değildir. Bu tedaviler, bu konuyla ilgilenmiş ve eğitim almış doktorlar kontrolünde çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların klasik tıbbi bilgiler olmadığını ve  MORA-Terapi yanında ONDAMED tedavilerinin,  homeopati, elektrohomeopati, ozon tedavileri ya da renk terapilerinin herhangi bir tedaviye alternatif olmadığını; ancak doktorun tercihi doğrultusunda diğer tedavileri destekleyici şekilde ve klasik yaklaşımlara ek olarak kullanıldığını bilmesi önemlidir.