NEOSANTE & NEO-Clinics Merkezleri, biorezonans ile alkolü bırak

  • Yapılan terapiler, alkol isteğini azaltır. Ruhsal olarak sakinleştirir ve alkolü bırakma konusunda güçlü bir destek verir.
  • Bazı kişiler için 2 ya da 3 seans yeterlidir. Ancak, kişinin ruhsal durumu gerektiriyorsa terapilere devam edilebilir.
  • Bu terapilerde başarılı olunabilmesi için; kişinin, alkol alımını bir problem olarak görmesi ve kurtulmak istemesi ön koşuldur.

Alkol üzerinden yapılan QUiTT seansları ve ardından ONDAMED...


Alkol üzerinden yapılan QUiTT seansları
ve ardından ONDAMED...

Alkol üzerinden yapılan terapiler, kişinin alkol isteğini azaltır ve alkolü bırakabilmesi konusunda güçlü ve pratik bir destek verir. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre bu terapi, alkolü bırakmak konusunda yeterli olabilir ya da bilinen klasik yöntemlere entegre edilen bir destek olarak kullanılabilir.

Kaç seans? QUiTT seansları, 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 2 seans sonrası bir hafta ara verilir, bu bir haftanın sonunda kişi tekrar davet edilir. Üçüncü seans olarak, kişinin durumuna göre QUiTT ya da ONDAMED seçilebilir. Bundan sonrası için ek terapilere gerek olup olmadığına, bu görüşmede karar verilir.

  • icon
  • icon
  • icon

Biz ne yapıyoruz? Biorezonans (QUiTT) terapilerinde maddelerin kimyasal özellikleri değil, fiziksel özellikleri (elektromanyetik özellikleri) kullanılır. Yani vücuttaki değişim, maddeye özgü çok ince elektromanyetik frekanslar (titreşimler) yardımıyla sağlanır. Bağımlılık durumunda yapılan işlem; bağımlılık yapmış olan maddenin (içilen alkol), cihazın içine konması ve bu maddeden alınan elektromanyetik titreşimlerin vücuttan silinmeye çalışılmasıdır. QUiTT cihazı içine konan her ne ise, onun üzerinden yapılan bir frekans işlemi söz konusudur. Alkolü bırakmak için yapılan uygulamalarda cihazın içine konan madde, kişinin sık içtiği alkol cinsleridir. Alkol bırakma konusunda yapılan seanslar 50 dakika kadar sürer ve ilk modül olarak birkaç gün aralıklarla iki kez uygulanır.

ONDAMED terapilerinde ise artık, maddeye ait frekans paterninin silinmesi gibi yollara gidilmez. ONDAMED terapileri, sistemi dengelemeye yönelir ve bunun için, renklere (ve meridyenlere) göre sistematize edilmiş elektromanyetik atımlar kullanır. ONDAMED terapileri hem fiziksel beden hem de (daha önemlisi) ruhsal yapının bir nevi tamiri ve dengelenmesidir. ONDAMED terapilerine başlandıysa kişinin, bir süreliğine haftada bir gelmesi istenir. Alkolü bırakmak için sıralama; önce 2-3 seans QUiTT, daha sonra, haftada bir yapılacak ONDAMED seanslarıdır.

Terapilerin etkisi... Terapiler; kişinin alkol ihtiyacını azaltır ve kişinin, alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlar. Bu etki, aynı sigara bırakmada olduğu gibi, ilk seansla birlikte başlar ve birkaç gün sonra yapılan ikinci seansla pekiştirilir. Bir hafta sonrasında yapılacak üçüncü seans ile birlikte artık frekans silme işlemi sonlandırılır, eğer devam edilecekse ONDAMED seansları ile devam edilmelidir. İlk seanstan itibaren kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi, yapılan seanslardan sonra alkol alırsa; önceden hissettiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Buna rağmen, terapi başarısı, kişideki bağımlılığın ne ölçüde olduğuna ve kişinin "asıl" olarak neye ihtiyacı olduğuna göre değişir.

Kim için hangi terapi? Birçok kişi için, QUiTT yardımıyla yapılan frekans silmeleri yeterlidir ancak, bazı kişiler için, haftada bir olarak devam ettirilecek ONDAMED seanslarını da ekliyoruz. ONDAMED, birçok farklı sağlık problemi için kullanılabiliyor ve kısaca hem vücudu hem de sinir sistemini destekliyor. Bu tedavilerle ilgili daha fazla bilgiye, "ONDAMED" linkinden ulaşabilirsiniz. Eğer sorunun altındaki ruhsal sebeplere bakmamız gerektiğini hissediyorsak, kişiye, aile dizimleri gibi ruhsal gelişim tekniklerini de önerebiliyoruz. Bütün bu terapilerle ilgili bilgi almak için; "Psikolojik problemler için terapiler" sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

Diğer destekler... Alkol bırakma terapilerinde kişinin, klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve seansların, bu tedavileri destekleyecek şekilde birlikte verilmesi önerilebilir. Alkol bağımlılığı, kişinin ruhsal yapısı ile birebir ilintili olduğu için, kişinin psikolojik yapılanmasını ve uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı eden frekans silme terapilerinin başarısı sınırlı olur. Yani bu terapiler için terapistin tecrübesi, diğerleri için olduğundan çok daha fazla önemlidir.

ÖNEMLİ NOT: Bu sitedeki bütün yazılar, Neosante'nin kurucusu Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması, açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, ONDAMED ya da QUiTT terapi, homeopati, elektrohomeopati, renk terapileri, Bach çiçekleri ya da aile dizimlerinin de bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.