• |
  • |
alkol bırakma

Alkolü Bırakmak

Alkolü Bırakmak

Quitt, kişinin sıkça kullandığı alkol tipi üzerinden yapılan özel bir biorezonans işlemidir.

Alkolü bırakmak için…

Aynı sigara bırakma tedavilerinde yapılandaki gibi; Alkol bağımlısı olan kişide alkol üzerinde yapılan terapiler kişinin isteğini azaltmakta, aldığı alkol miktarını otomatik olarak azatmakta ve kişinin alkolü tamamen bırakmasını kolaylaştırmaktadır. Kişinin bağımlılığının düzeyine göre bu terapi alkol bırakma konusunda yeterli bir olabilir ya da bilinen klasik yöntemlerine entegre edilen bir destek tedavi olarak kullanılabilir.  Seanslar 4 gün ara ile yapılır ve ardı ardına yapılan 3 seans ilk planda yeterlidir.  Daha fazla seansın gerekip gerekmeyeceğine kişisel özelliklere göre karar verilir.

Alkol bırakma terapilerinde kişinin klasik tıbbi yaklaşımları da içeren farklı şekillerde desteklenmesi ve seansların bu desteklerle birlikte verilmesi önemlidir.  Alkol bağımlılığı kişinin ruhsal yapısı ile birebir bağlıdır ve kişinin psikolojik yapılanmasını ve uzun süreli izlem gerekliliğini göz ardı eden frekans silme tedavilerinin başarısı sınırlı olur. Yani bu tedaviler için terapistin tecrübesi, diğer tedaviler için olduğundan çok daha fazla önemlidir. Neosantede alkolü  bırakmak için yapılan tedavilerde, kişinin talebine ve alkol probleminin ne düzeyde olduğuna bakılarak Aile Dizimi gibi ruhsal teknikler ve beraberinde Bach çiçekleri gibi ruhsal duruma yönelik tedaviler  de önerilebilir.

Birçok kişi için 3 seans yeterli olurken bazı kişilerde daha fazla seans da önerilebilir.

Biorezonans terapilerinde maddelerin kimyasal özellikleri değil, fiziksel özellikleri (elektromanyetik özellikleri) kullanılır. Yani vücuttaki değişim, maddeye özgü çok ince elektromanyetik frekanslar (titreşimler) yardımıyla sağlanır. Bağımlılık durumunda yapılan işlem, bağımlılık yapmış olan maddenin (içilen alkol) cihazın içine konulması ve bu maddeden alınan elektromanyetik titreşimlerin vücuttan silinmeye çalışılmasıdır. Yani Quitt cihazı içine konulan her ne ise onun üzerinden yapılan bir frekans işlemi söz konusudur. Alkol bırakmak için yapılan uygulamalarda cihazın içine konulan madde kişinin sık içtiği alkol cinsidir. Alkol bırakma konusunda yapılan seanslar 50 dakika kadar sürer ve birkaç gün aralıklarla 3 kez uygulanır.

Kim için, hangi tedavi...

Alkol bırakma tedavilerinde seansların nasıl kullanılacağına, beraberinde başka tedavilerin de kullanılıp kullanılmayacağına kişinin özelliklerine ve asıl olarak neye ihtiyaç duyduğuna bakılarak karar verilir ve diğer tedavilerin de eklenmesi gerekebilir.

Ondamed alkol problemi olan kişi için önereceğimiz diğer bir tedavi şeklidir.

Tedavilerde Quitt seanslarına birçok kez ONDAMED tedavilerini de ekliyoruz.  ONDAMED birçok farklı sağlık problemi için kullanılabiliyor ve kısaca hem vücudu ve sinir sistemini destekliyor. Bu tedavilerle ilgili daha fazla bilgiye Ondamed linkinden ulaşabilirsiniz. Bunlar yanında, alkolü bırakmış kişilerde karaciğeri desteklemek ve genel sağlığın düzelmesini hızlandırmak için Ozon tedavisini de ayrıca sunabiliyoruz. Eğer sorunun altındaki ruhsal sebeplere bakmamız gerektiğini hissediyorsak kişiye Aile Dizimleri gibi ruhsal gelişim tekniklerini de önerebiliyoruz. Tüm bu terapilerle ilgili bilgi almak için "Psikolojik problemler için terapiler" sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

Terapilerin etkisi...

Terapilerin etkisi kişinin alkol ihtiyacını azaltması ve kişinin alkolden çok fazla zorlanmadan vazgeçebilmesini sağlamasıdır. Etki aynı sigara bırakmada olduğu gibi ilk seansla birlikte başlar ve birkaç günde bir yapılan 3 seansla pekiştirilir. Terapi sonrasında kişi, alkol isteğinin azalmış olduğunu net olarak hisseder. Eğer kişi yapılan seanslardan sonra alkolü almaya çalışırsa; eski bildiği keyfi alamadığını, alkolün anlamsızlaştığını fark edecektir. Buna rağmen tedavi başarısı kişideki bağımlılığın ne ölçüde olduğuna ve kişinin "asıl" olarak neye ihtiyacı olduğuna göre değişir. Yukarıda bahsedildiği üzere bazen birkaç tedaviyi birarada kullanıyoruz. Yatarak tedavi olması gereken kişileri ise uygun sağlık kuruluşlarına yönlendiriyoruz. Bu durumda seansları hastane yatışı öncesi ya da sonrasında önerebiliyoruz.

Önemli Not … Bu sitedeki tüm yazılar Neosante / Uzm. Dr. Ersal S. Işık tarafından oluşturulmuştur. İzinsiz alıntı yapılması açık olarak suç teşkil etmektedir. Bu sitede bahsedilen hastalıkların nitelikleri ve vücudun enerji sistemiyle ilgili bilgiler Avrupa (özellikle Almanya) kökenli ve rezonans-titreşim tıbbı olarak adlandırılmaya başlanan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) tıp akımının yansımalarıdır. Bu bilgiler, ülkemizdeki hakim tıp kültürü içinde halen mevcut değildir. Bu tedaviler, bu konuyla ilgilenmiş ve eğitim almış doktorlar tarafından çeşitli hastalıklarda kullanılabilir; ancak frekanslarla yapılan bu uygulamaların sadece diğer tedavi yöntemlerini tamamlayıcı olarak kullanıldığı unutulmamalıdır. Bu sayfaları okuyan herkesin bu sayfada yazılanların klasik tıbbi bilgiler olmadığını ve ONDAMED ya da Quitt Terapi ve MORA-Terapi yanında homeopati, elektrohomeopati, ozon tedavileri ya da renk terapilerinin herhangi bir tedaviye alternatif olmadığını; ancak doktorun tercihi doğrultusunda diğer tedavileri destekleyici şekilde ve klasik yaklaşımlara ek olarak kullanıldığını bilmesi önemlidir.